
TERÁPIÁS FOGLALKOZÁSOK

Gyógytorna
A mozgáson keresztül tapasztaljuk meg önmagunkat és a környező világot. A változatos mozgásminták gyakorlásával a világból vett tapasztalat is bővül, az idegrendszer ezen keresztül fejlődik. A játékos feladatok segítségével élményt és ügyesítő helyzeteket teremtve, különböző eszközöket bevetve segítjük a mozgásfejlődést, így a gyermek nemcsak egyes érzékszerveivel vesz részt a műveletben, hanem egész testével tanul.

Gyógymasszázs
A gyógymasszázs hatására az egész szervezet egymással összefüggő élettani változásokat képes létrehozni. Javul az anyagcsere és regeneráció, az izomtónus, a vérkeringés, a szívműködés, a kiválasztás, csökken vagy elmúlik a fájdalom. A fogások fajtájától függően aktivizál vagy relaxál testi és szellemi szinten egyaránt.

Gyógypedagógiai fejlesztés
Az egyéni képességek figyelembe vételével fejlesztjük azokat a területeket, melyeken valamilyen elmaradás tapasztalható. A belső motivációt ébresztgetve, figyelmet felkeltve segítünk, hogy a gyermek a soron következő fejlődési fokra léphessen. Egyéni és csoportos formában, a játékos megismerésen, mozgásfejlődésen túl, a kommunikációs és szociális készségeket is fejlesztjük. Cél az önállóságra nevelés.

Konduktív pedagógia
A Pető András konduktív nevelésének alapeszméje, hogy az idegrendszer a sérülések ellenére is rendelkezik kihasználatlan kapacitással, amely a tanulási folyamat megfelelő irányításával mozgósítható. A konduktív nevelés során nem a sérülés vagy a gyógyítás, hanem a személyiség, a nevelés és a tanulás áll a középpontban, ami biztosítja a testi, szellemi, érzelmi és szociális fejlődéshez szükséges feltételeket.

Etetésterápia
Sérült gyermekeknél gyakran találkozunk táplálási és nyelési nehezítettséggel. Az etetésterápia nem az evéssel kezdődik. Sokkal előbbre kell mennünk, kezdve a törzsizomzat, a poszturális izomzat és a légzés, majd a száj körüli izmok fejlesztésével, amit követ a különböző fogások bevetése. Hosszú és aprólékos munkával juthatunk el a pépestől a darabosig, az etetéstől az önálló evésig.
Bowen kezelés
A Bowen-technika holisztikus szemléletű, az egész testet kezeli, a szervezet öngyógyító folyamataira épít. Különösen fontos, hogy lágy, kötőszöveti fogasokból áll, így a gyerekek ellenkezés nélkül tudják fogadni.
Bővebben a technikáról itt olvashattok: www.bababowen.hu

Cranioszakrális terápia
A Biodinamikus Craniosacralis terápia holisztikus szemléletű módszer, mely a test öngyógyító folyamatait támogatja . A kezelés teljesen befolyásolás-mentes, itt a gyerekek "csak" érintést és teljes figyelmet kapnak. Terapeutaként a test és lélek ráhangolódását, belső harmonizálását segítem.

Interaktív kutyás foglalkozás
Köztudottan a kutya az ember legjobb barátja, társaságában a gyerekek könnyebben feloldódnak, jobban motiválhatóak. Ezért sikersebben megoldanak egy-egy feladatot anélkül, hogy éreznék, teljesíteniük "kell". A kutya segítségével mozgásos képességeiket jobban meg tudják mutatni, kommunikációjuk bátrabbá válik. A foglalkozások alapját az állattal való kapcsolat, a simogatás, az etetés és közös feladatok végrehajtása jelenti, amely a hagyományos fejlesztő módszerek eszközeit felhasználva, azokat kiegészítve valósul meg.